Ślusarka aluminiowa - systemy okienno-drzwiowe oferowane, są w różnych rozwiązaniach w zależności od zakresu zastosowania i wymagań. W systemach serii MB można stosować kształtowniki bez przegrody termicznej do wykonania przegród wewnętrznych MB-45 jak również systemy z przekładką termiczną do zastosowania zewnętrznego MB-59S, MB-60, MB-70, MB-W86. W ofercie dostępne, są również przegrody i drzwi przeciwpożarowe w systemie MB-78EI. (foto jak na stronie aluprofa) System MB-23P uzupełnia ofertę o systemy okien przesuwnych służących do zabudowy balkonów.

 

MB 23P - jest systemem służącym do wykonywania przeszkleń balkonów. Głębokość kształtowników wynosi 53mm (ościeżnica) i 23mm (skrzydło). Skrzydła okienne mogą być wypełnione szybą pojedynczą o grubości 4-8mm.
MB 45 - jest systemem który nie wymaga izolacyjności termicznej, dlatego wykorzystywany jest do budowy przegród wewnętrznych. Głębokość konstrukcyjna wynosi 45mm (ościeżnica) i 54mm (skrzydło) i drzwi odpowiednio 45mm i 45mm. System pozwala na zastosowanie zestawów szybowych od 2mm do 35mm w skrzydłach okien oraz od 2mm do 26mm w oknach stałych skrzydłach drzwi.
MB 59S - służy do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej np. okien, drzwi, wiatrołapów, witryn. Głębokość konstrukcyjna kształtowników okien wynosi 50mm dla ościeżnicy i 59mm dla skrzydeł. Głębokość konstrukcyjna kształtowników drzwi dla ościeżnicy jak i skrzydeł wynosi 50mm. System połączeń za pomocą przekładki termicznej pozwala na stosowanie profili dwukolorowych.
MB 60 - profile mają budowę trzykomorową. Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi 60mm (ościeżnica) i 69mm (skrzydła), a drzwi odpowiednio 60mm i 60mm. Tak przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy w przypadku drzwi.
MB 70 - charakteryzuje się rewelacyjnie niską wartością współczynnika przenikania ciepła U dzięki zastosowaniu specjalnych przekładek termicznych i uszczelek. Współczynnik U dla konstrukcji systemu MB 70 w zależności użytych profili i akcesoriów wynosi
od 1,5 do 2,39 W/m2K. System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 21mm do 57mm w skrzydłach okien oraz od 12mmm do 48mm w oknach stałych i skrzydłach drzwi.
MB 78EI - system ścianek przeciwpożarowych MB 78EI służy do wykonywania wewnętrznych lub zewnętrznych przegród przeciwpożarowych z drzwiami jedno i dwuskrzydłowymi o klasie odporności ogniowej EI 15, EI30, EI 45, EI 60, według normy PN-B-02851-1 oraz PN-EN 13501-2. Konstrukcja systemu MB 78EI oparta jest o profile aluminiowe z przekładką termiczną. Głębokość konstrukcyjna kształtowników wynosi 78mm. Profile charakteryzują się niską wartością współczynnika przenikania ciepła U dzięki zastosowaniu m.in. specjalnych profilowanych przekładek termicznych o szerokości 34mm. System umożliwia zaszklenie wszystkich typowych szyb ognioodpornych odpowiednich klas (grubość wypełnień od 6 do 49 mm). W jego ramach można też uzyskać konstrukcje dymoszczelne w kilku wariantach wykonania. Możliwe jest także gięcie profili i budowa konstrukcji łukowych.
   
 
Projekt i wykonanie TiM-NET @2015